Flastr
Flastr
     Copyright  2010  ©  SQ  -  All  rights  reserved
   Mladoboleslavskokosmonoskojabloneckolibereckokokonínská kapela FLASTR vznikla na jaře 2004. Hlásí se k hudebnímu směru acoustic & bluegrass music. Prezentuje především převzatou tvorbu nejlepších amerických bluegrassových skupin s převážně českými texty Honzy Raclavského, které mají velmi dobrou úroveň a dobře se zpívají, což oceňují i mnozí fanoušci této kapely, přesycení angličtinou českých bluegrassmenů. Stále saháme do repertoáru amerických kapel, ale přibyla už i další vlaštovka v podobě nové písně Hanky, která se ukazuje být nadějnou autorkou. Osobitý projev zpěvačky navíc dává naší muzice i lehce folkovou náladu. Stále se snažíme do zpěvu zapojit celou kapelu, zpíváme často v pěti. V několika písních zkoušíme zpívat čtyřhlasně. V bluegrassu to není obvyklé, ale žánrově nás to posunuje někam dál. Snad k folku, či jinam, ale kam, to nevíme. My jsme tomu začali říkat POETICKÝ BLUEGRASS a docela se to chytlo. Tak budeme třeba jednou slavní jako zakladatelé nového směru bluegrassu. ;-)

   Kapela prošla mnoha personálními změnami. Počátkem roku 2015, po 5 letech, odchází mandolinista Martin Ješeta. Hledáme nového a nacházíme Vaška Hrocha. Naše kapela vstoupila s odchodem Martina a příchodem nového mandolinisty opravdu do nové fáze. Vašek se instrumentálně Martinovi vyrovná - oba jsou skvělí hráči, takže můžeme pokračovat dál ve zkvalitňování naší muziky.

   Kapela se zaměřuje na koncertování jak v regionu a po celé republice, tak i v zahraničí (Francie - La Roche Bluegrass festival, Holansko - EWOB).  Hrajeme, kde se dá, v klubech (např. ACW Plzeň, Country saloon U Bizona v Chomutově, Experimentální studio v Liberci, klub Rampa v Jablonci nad Nisou, pražský klub U Vodárny nebo klub Carpe diem), festivalech (BG Marathon, Bluegrassový čtyřlístek, BG fest v Záhornici, Babí léto na Kyselce, Olšinská struna, Country Weekend Valdek, Posvícení v modrém, Folková noc v Dolánkách u Turnova, …). Flastr je též spolupořadatelem hudebních večerů a festivalu SALOON V MODRÉM v Mladé Boleslavi. Flastr má za sebou i dvě živá vystoupení v rádiu. Jednou na rádiu Proglas v pořadu Jak se vám líbí a podruhé v Českém rozhlase České Budějovice v pořadu Folková jíška.   Mezi největší úspěchy kapela řadí: vítězství na Open scéně FOLKOVÉHO KVÍTKU 2010 na Konopišti, kde druhý den vystoupila i na hlavní scéně, nebo 3. místo (o pouhé 2 hlasy za prvními) na Open scéně festivalu MUZIKA 2011 v Hrádku u Rokycan nebo hudební soutěž NOTOVÁNÍ 2013, kde jsme se umístili na 1. místě u poroty a na 3. místě u diváků (z 36 kapel).

   A plány do budoucna? Především vydržet spolu, stále pracovat na kvalitě, časem využít skladateského potencionálu některých členů kapely, kteří zatím píší do šuplíku a hlavně společným muzicírováním přinášet radost nejen sobě, rozšiřujícímu se okruhu skalních fandů skupiny, ale i široké veřejnosti. Vždyť co je lepším oceněním naší práce, než když si diváci naše písničky zpívají z hlediště s námi? Je to fajn si společně zamuzicírovat a mít dobrý pocit po zvládnutém vystoupení a třeba přidávat dvě tři písně.

                Současná sestava:

      HONZA RACLAVSKÝ
           kontrabas, zpěv, kapelník

      HANKA ČERNÁ
           kytara, flétny, zpěv

      TOMÁŠ HUŠEK
           housle, zpěv

      VAŠEK HROCH
           mandolína, dobro, zpěv

      BOB SCHERNSTEIN
           banjo, dobro, zpěv

                      Diskografie:

    CD : FLASTR - Gábina
            (červen 2015)

    CD : FLASTR - Kousky snů
            (červenec 2012)

    DVD : živák z Českého rozhlasu
              (březen 2012)
ACOUSTIC  &  BLUEGRASS  MUSIC